قویترین سایت آموزش زبان
تکامولو سایت آموزش زبان کشور

lang-college.ir

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آموزش تخصصی مکالمه و ساختار فقط در 3 ترم

structure-of-a-speech-introduction-conclusion-2-638

چرا یادگیری مکالمه زبان انگلیسی سخت است؟

برای پاسخ‌دادن به این سؤال، باید بدانید که یادگیری زبان از دو بخش تشکیل شده: ورودی و خروجی.

ورودی یعنی گوش‌ دادن و خواندن همه‌ی اطلاعاتی که به زبان انگلیسی جذب می‌کنید.

خروجی یعنی نوشتن و صحبت‌کردن. بخش خروجی معمولا برای افراد سخت‌تر است.

وقتی نوبت صحبت‌کردن می‌رسد و برای برخی افراد نوبت نوشتن، قفل‌کردن ذهن باعث کندی در صحبت‌کردن می‌شود. شما جمله‌ی ساده‌ای در ذهن‌ دارید، اما به دلیلی گفتن آن برایتان بسیار سخت می‌شود؛ گویا زبان اصلا برای گفتن آن نمی‌چرخد. حال ببینیم چرا این اتفاق می‌افتد:

 

1. چون به‌اندازه‌ی کافی ورودی واقعی ندارید

وقتی که در جایی هستید که به زبان انگلیسی خیلی صحبت نمی‌شود و شما می‌خواهید مکالمه‌ی انگلیسی یاد بگیرید، ممکن است دریافت ورودی واقعی به زبان انگلیسی سخت باشد. پس چطور می‌توانیم تقریبا مانند یک انگلیسی‌ زبان صحبت کنیم؟

کتاب‌های درسی به همراه سایر منابع آموزش زبان انگلیسی، برای کسانی که زبان اولشان انگلیسی نیست کاری می‌کنند که مکالمه زبان انگلیسی ساده‌تر و روان‌تر به‌نظر آید. در این منابع، اصطلاحات،‌ زبان روزمره، لهجه، سرعت زیاد مکالمه و نکات غلط گرامری حذف می‌شوند، تا درک آسان‌تری از زبان انگلیسی برای شما ایجاد شود.

قبل از اینکه تمرین مکالمه را شروع کنید، باید تمرین درک ساختار زبان انگلیسی واقعی را شروع کنید.

 

2. مهارت مکالمه از همه کمتر تمرین می‌شود

شاید شما کمتر مکالمه تمرین می‌کنید و ترجیح می‌دهید موقع صحبت‌کردن، بیشتر ساکت باشید و گوش بدهید. دلیلش شاید این است که به‌اندازه‌ی کافی برای صحبت‌کردن اعتماد‌ به‌ نفس ندارید. یا شاید به این دلیل است که در خانه یا در کلاس زبان انگلیسی بیشتر زمان یادگیری شما برای خواندن، نوشتن و شنیدن صرف می‌شود. اگر یک همراه مکالمه‌ی خوب نداشته باشید، یا اینکه در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نکنید، تمرین‌کردن مکالمه زبان انگلیسی ممکن است خیلی سخت باشد.

برای همین است که عموما، این نوع از خروجی کمتر از همه تمرین می‌شود. ممکن است فکر کنید مکالمه با افراد خیلی آسان باشد، ولی بیشتر مواقع این‌طور نیست.

 

3. مکالمه زبان انگلیسی ممکن است استرس‌آور باشد

خوب، حالا در جمعی قرار گرفته‌اید که همه به زبان انگلیسی حرف می‌زنند. به حرف‌های آنها گوش می‌دهید، می‌فهمید چه می‌گویند و دوست دارید با آنها وارد مکالمه شوید.

ولی وقتی باید صحبت‌کردن را شروع کنید، آن‌قدر عصبی می‌شوید که کف دستتان عرق می‌کند.

اگر کلمه‌ای را اشتباه بگویید یا غلط داشته باشید مردم چه فکری می‌کنند؟

اگر حرف شما را نفهمند چه؟

اگر باعث شوید مکالمه‌ای که تا قبل از این برای افراد خوشایند بود سرد شود، چه می‌شود؟

همه‌ی اینها نکات معمول و قابل درکی هستند که باعث می‌شوند موقع صحبت‌کردن نگران شوید. این موضوع است که باعث می‌شود صحبت‌کردن، سخت‌ترین بخش زبان‌آموزی باشد. پس ناراحت این مسئله نباشید، کاملا طبیعی است. کارهای زیادی هست که می‌توانید برای غلبه بر این مشکل انجام دهید.

* منبع : سایت www.chetor.com

 

بدین منظور کالج زبان سپهر گستر دوره های آموزشی تخصصی مکالمه و ساختار را برای شما عزیزان تدارک دیده است.

ما به شما تضمین میدهیم که بعد از گزراندن این دوره ها کاملا بر مکالمه و ساختار مسلط شوید و از مکالمه انگلیسی خود لذت ببرید.

 

مدت زمان و هزینه دوره :

تنها در 66 جلسه 90 دقیقه ای در 3 ترم

هزینه هر ترم 300000 تومان

مدرس:

احسان عیدی مدرس، مترجم و محقق زبان شناس با بیش از 13 سال سابقه تدریس دوره های تخصصی

 

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید در سایت عضو باشید.

Notice: پوسته بدون footer.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب footer.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home3/langcollege/public_html/wp-includes/functions.php on line 4601